MSZ Zábřeh

rok 2017 - Rok 2017

 

V rámci Týdne sociálních služeb v ČR bude 5. 10. 2017 od 10:00 do 16:00 hodin v Azylovém domě pro muže a ženy a v Domově pro matky s dětmi Zábřeh Den otevřených dveří. Návštěvníkům budou poskytnuty informace o službě, nabídnuty informační letáky a bude jim umožněna prohlídka společných prostor, pokoje či obytné jednotky v obou azylových domech.

Na Vaši náštěvu se těší kolektiv pracovníků AD a DMD

 
 
 
 
 

Dne 19. května 2017 jsme v Azylovém domě pro muže a ženy pořádali Den deskových her. Celou akci jsme měli na starost praktikantky ze Střední školy sociální péče a služeb Zábřeh.

Hned ráno jsme pro klienty připravili deskové hry. Většina klientů si vybrala hru Člověče nezlob se!  Klienti se s radostí rozsadili a začali hrát. Hry je velmi bavili hlavně Člověče nezlob se! Někteří klienti si dokonce hru zahráli dvakrát. Bylo zajímavé s jakým odhodláním se do hry pustili. Zasloužili si tak odměny v

 

Dne 16. 5. 2017 Azylový dům pro muže a ženy navštívila výživová poradkyně a nutriční terapeutka Mgr. Monika Tělupilová, DiS.

Přednášela o zdraví a zdravém životním stylu. Uživatelé azylového domu byli velmi nadšení a kladli zajímavé otázky k zamyšlení. Paní Tělupilová však dokázala odpovědět na vše, co uživatele zajímalo. Byla vstřícná, hodná, příjemná a dokázala navodit velmi příjemnou atmosféru.

Paní poradkyně opět navštíví AD ve dnech 30. 5. a 13. 6. 2017. Tématem dalších besed bude

 
 

Od března roku 2017 mají uživatelé azylového domu se zapojit do skupinové aktivity na téma "Hospodaříme s penězi, aneb jak peníze udržet, rozplánovat a ušetřit." 1x měsíčně společně řešíme problémy s hospodařením. Společně si ujasňujeme, jaký mají příjem a z čeho, kolik za co utratí, kde a kdy jsou největší úniky peněz. Uživatelé si sami zkouší různé formy rozpočtů a hledají možnosti náprav.

 

V roce 2017 jsem zavedli novou  aktivitu na téma "Učíme se vařit levně:...", ve které ukazujeme našim uživatelům možnsti přípravy jídel, které jsou jednoduché na přípravu a levné. V lednu se tak učili účastníci aktivity upéct domácí chléb, v únoru vařit buřtguláš. Kromě těchto tématických aktivit zůstají také aktivity na pečení, které si získaly velkou oblibu a je o ně stále zájem. V neposlední řadě jsme zapojily uživatele do aktivit na aktuální téma v roce, například Masopustní rej. Témata

 
 
 
 
 
 

Město Zábřeh, Městská sociální zařízení, nám. Osvobození 15, 789 01 Zábřeh | tel.: 583 468 171, IČO: 003 03 640 | e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Copyright © 2013 Město Zábřeh. Všechna práva vyhrazena. | Created by VOGO | Powered by Joomla!