MSZ Zábřeh

rok 2016

Ve třetím čtvrtletí roku 2016 se uskutečnily předvánoční a vánoční aktivity s uživateli Azylového domu pro muže a ženy. Uživatelé se mohli zapojit do vaření, pečení, do výroby chlebíčků. Společně jsme poseděli s povídáním na téma Vánoce, tradice a zvyky a poslechem koled. Zapojením do aktivit si udělali radost nejen uživtelé azylového domu, ale také děti z Domova pro matky s dětmi, které dostali perníky ve tvaru Mikuláše a čerta. Mezi úspěšné aktivity se zařadily tyto:

15. 11. 2016 Pečení

 
 
 
 

V rámci Týdne sociálních služeb v ČR bude 6. 10. 2016 od 10:00 do 16:00 hodin v Azylovém domě pro muže a ženy a v Domově pro matky s dětmi Zábřeh Den otevřených dveří. Návštěvníkům budou poskytnuty informace o službě, nabídnuty informační letáky a bude jim umožněna prohlídka společných prostor i pokoje v našich azylových domech.

Na Vaši náštěvu se těší kolektiv pracovníků AD

 
 

Ve třetím čtvrtletí roku 2016 je pro uživatele Azylového domu pro muže a ženy připravena vzdělávací beseda na téma Závislosti a snižování rizik, který pořádá Azylový dům pro muže a ženy ve spolupráci se společností Podané ruce. Lektoři budou pracovníci Podaných rukou. Účastníci se dozví o druzích závislostí (alkohol, drogy, gambling aj.), o jejich vlivech na zdraví člověka, o minimalizaci rizik pro samotné uživatele alkoholových i nealkoholových drog a jejich okolí či o možnostech

 
 
 

 

PRÁZDNINOVÉ AKCE PRO UŽIVATELE A JEJICH DĚTI

2 DNY PRO DĚTI: 5. a 6. 7. proběhne v duchu her, vaření, pečení a koupání

PRÁZDNINOVÉ SOBOTY: pravidelné návštěvy venkovního bazénu (dle zájmu a počasí)

PRÁZDNINOVÉ NEDĚLE: pravidelné vycházky do přírody nebo na hřiště (dle zájmu a počasí)

VÝPRAVA ÚDOLÍM MORAVSKÉ SÁZAVY: červenec, putování pozoruhodným koutem přírody v těsné blízkosti města Zábřeha, návštěva venkovního bazénu, opékání špekáčků a společné posezení

VÝLET DO ZOO OLOMOUC: srpen,

 
 

V druhém čtvrtletí roku 2016 je pro uživatele Azylového domu pro muže a ženy připraven cyklus vzdělávacích přednášek s názvem Základy finanční gramotnosti. Zde se účastníci dozvědí o rizikách podpisu smluv a půjček, exekucích, řešení duhů a mnohé další. Uživatelé mají možnost s lektorkou individuálně řešit své problémy. Přednášky proběhnou ve dnech: 10. 5., 18. 5. a 8. 6. 2016. Na zúčastněné se těší kolektiv pracovnic AD a lektorka Mgr. Monika Hanušová, DiS., vedoucí Občanské poradny v Zábřehu.

 

Od 01.04.2016 do 31. 12. 2018 město poskytuje sociální služby v obou azylových domech v rámci realizace veřejné zakázky Olomouckého kraje s názvem projektu „Služby sociální prevence v Olomouckém kraji",  reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0000057. Tato zakázka je financovaná z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

 
 

 Dne 17. 3. 2016 se uskutečnilo Velikonoční posezení s uživateli Azylového domu pro muže a ženy. Uživatelé se mohli zapojit do výroby pomazánek a chlebíčků a do pečení koláčů. Společně jsme poseděli s povídáním na téma jaro a Velikonoce, tradice a zvyky a velikonočním kvízem. 

 

Město Zábřeh, Městská sociální zařízení, nám. Osvobození 15, 789 01 Zábřeh | tel.: 583 468 171, IČO: 003 03 640 | e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Copyright © 2013 Město Zábřeh. Všechna práva vyhrazena. | Created by VOGO | Powered by Joomla!