MSZ Zábřeh

Aktuality

V rámci Týdne sociálních služeb v ČR bude 5. 10. 2017 od 10:00 do 16:00 hodin v Azylovém domě pro muže a ženy Zábřeh Den otevřených dveří. Návštěvníkům budou poskytnuty informace o službě, nabídnuty informační letáky a bude jim umožněna prohlídka společných prostor i pokoje v azylovém domě.

Na Vaši náštěvu se těší kolektiv pracovníků AD

 

Dne 19. května 2017, jsme pořádali Den deskových her. Celou akci jsme měli na starost praktikantky ze Střední školy sociální péče a služeb Zábřeh.

Hned ráno jsme pro klienty připravili deskové hry. Většina klientů si vybrala hru Člověče nezlob se!  Klienti se s radostí rozsadili a začali hrát. Hry je velmi bavili hlavně Člověče nezlob se! Někteří klienti si dokonce hru zahráli dvakrát. Bylo zajímavé s jakým odhodláním se do hry pustili. Zasloužili si tak odměny v podobě pracího prášku a

 

Dne 16. 5. 2017 Azylový dům pro muže a ženy navštívila výživová poradkyně a nutriční terapeutka Mgr. Monika Tělupilová, DiS.

Přednášela o zdraví a zdravém životním stylu. Uživatelé azylového domu byli velmi nadšení a kladli zajímavé otázky k zamyšlení. Paní Tělupilová však dokázala odpovědět na vše, co uživatele zajímalo. Byla vstřícná, hodná, příjemná a dokázala navodit velmi příjemnou atmosféru.

Paní poradkyně opět navštíví AD ve dnech 30. 5. a 13. 6. 2017. Tématem dalších besed bude

 

Od března roku 2017 mají uživatelé azylového domu se zapojit do skupinové aktivity na téma "Hospodaříme s penězi, aneb jak peníze udržet, rozplánovat a ušetřit." 1x měsíčně společně řešíme problémy s hospodařením. Společně si ujasňujeme, jaký mají příjem a z čeho, kolik za co utratí, kde a kdy jsou největší úniky peněz. Uživatelé si sami zkouší různé formy rozpočtů a hledají možnosti náprav.

 

V roce 2017 jsem zavedli novou  aktivitu na téma "Učíme se vařit levně:...", ve které ukazujeme našim uživatelům možnsti přípravy jídel, které jsou jednoduché na přípravu a levné. V lednu se tak učili účastníci aktivity upéct domácí chléb, v únoru vařit buřtguláš. Kromě těchto tématických aktivit zůstají také aktivity na pečení, které si získaly velkou oblibu a je o ně stále zájem. V neposlední řadě jsme zapojily uživatele do aktivit na aktuální téma v roce, například Masopustní rej. Témata

 

Ve třetím čtvrtletí roku 2016 se uskutečnily předvánoční a vánoční aktivity s uživateli Azylového domu pro muže a ženy. Uživatelé se mohli zapojit do vaření, pečení, do výroby chlebíčků. Společně jsme poseděli s povídáním na téma Vánoce, tradice a zvyky a poslechem koled. Zapojením do aktivit si udělali radost nejen uživtelé azylového domu, ale také děti z Domova pro matky s dětmi, které dostali perníky ve tvaru Mikuláše a čerta. Mezi úspěšné aktivity se zařadily tyto:

15. 11. 2016 Pečení

 

V rámci Týdne sociálních služeb v ČR bude 6. 10. 2016 od 10:00 do 16:00 hodin v Azylovém domě pro muže a ženy Zábřeh Den otevřených dveří. Návštěvníkům budou poskytnuty informace o službě, nabídnuty informační letáky a bude jim umožněna prohlídka společných prostor i pokoje v azylovém domě.

Na Vaši náštěvu se těší kolektiv pracovníků AD

 

Ve třetím čtvrtletí roku 2016 je pro uživatele Azylového domu pro muže a ženy připravena vzdělávací beseda na téma Závislosti a snižování rizik, který pořádá Azylový dům pro muže a ženy ve spolupráci se společností Podané ruce. Lektoři budou pracovníci Podaných rukou. Účastníci se dozví o druzích závislostí (alkohol, drogy, gambling aj.), o jejich vlivech na zdraví člověka, o minimalizaci rizik pro samotné uživatele alkoholových i nealkoholových drog a jejich okolí či o možnostech

 

V druhém čtvrtletí roku 2016 je pro uživatele Azylového domu pro muže a ženy připraven cyklus vzdělávacích přednášek s názvem Základy finanční gramotnosti. Zde se účastníci dozvědí o rizikách podpisu smluv a půjček, exekucích, řešení duhů a mnohé další. Uživatelé mají možnost s lektorkou individuálně řešit své problémy. Přednášky proběhnou ve dnech: 10. 5., 18. 5. a 8. 6. 2016. Na zúčastněné se těší kolektiv pracovnic AD a lektorka Mgr. Monika Hanušová, DiS., vedoucí Občanské poradny v Zábřehu.

 

a

 

Ode dne 01.04.2016 město poskytuje sociální služby v azylovém domě pro muže a ženy v rámci realizace veřejné zakázky Olomouckého kraje s názvem projektu „Služby sociální prevence v Olomouckém kraji",  reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0000057. Tato zakázka je financovaná z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

 

Výše dotace za celou dobu trvání smlouvy činí 2.883.183,- Kč.

 

Částky dotace na jednotlivá období jsou

 

 Dne 17. 3. 2016 se uskutečnilo Velikonoční posezení s uživateli Azylového domu pro muže a ženy. Uživatelé se mohli zapojit do výroby pomazánek a chlebíčků a do pečení koláčů. Společně jsme poseděli s povídáním na téma jaro a Velikonoce, tradice a zvyky a velikonočním kvízem. 

 

Od 1. prosince 2015 se podařilo díky spolupráci Azylového domu, Úřadu práce a firmy Ekoservis začlenit první čtyři dlouhodobě nezaměstnané osoby do veřejně prospěšných prací. Tito zaměstnaní mají podepsanou dohodu na půl roku, kdy dochází každý pracovní den na čtyřhodinové směny. Společně vykonávají úklidové činnosti ve městě Zábřeh (ulice, chodníky, parky), popř. vypomáhají tam, kde je jich zapotřebí (např. třídění papíru v Separexu). Pokud se osvědčí, mají možnost stálého zaměstnání na

 

Ve třetím čtvrtletí 2015 se podařilo kompletně zrekonstruovat koupelnu pro muže. Opravenou koupelnu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Přijměte naše srdečné pozvání do Azylového domu pro muže a ženy

na Den otevřených dveří ve čtvrtek 8. 10. 2015 od 9:00 do 15:00.

Čeká Vás prohlídka společných prostor azylového domu a prázdného pokoje pro uživatele. Dozvíte se základní informace o registrované sociální službě Azylový dům pro muže a ženy. Případné dotazy rádi zodpovíme.

Těšíme se Vás.

kolektiv pracovnic AD

 

Město Zábřeh již několikátým rokem úspěšně pokračuje v poskytování sociálních služeb v azylovém domě pro muže a ženy i v azylovém domě pro rodiny s dětmi. Pro rok 2015 s finanční podporou získanou v rámci projektu Olomouckého kraje „Zajištění vybraných služeb sociální prevence v Olomouckém kraji“, reg. číslo projektu CZ.1.04/3.1.00/05.00085. Tento projekt je spolufinancován z evropských peněz, a také ze státního rozpočtu České republiky prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a

 

     Azylový dům pro muže a ženy,

      Domov pro matky s dětmi a

           Dětský svět Zábřeh

        pořádají v HERNĚ DMD

   Mikulášskou nadílku

Ve čtvrtek 4.12. v 16:30 k nám z velké dálky přijdou vzácní hosté…

mikul obrzek.jpg
 

dvere

Přijměte naše srdečné pozvání do Azylového domu pro muže a ženy na den otevřených dveří v pondělí 6. 10. 2014 od 10:00 do 16:00. 

 

                                                                                                                                

 

Městská sociální zařízení spustila nové webové stránky

 

Městská sociální zařízení spustila v úterý 26. srpna provoz svých zbrusu nových webových stránek s adresou http://msz.zabreh.cz. Nejviditelnější změnou prošel design stránek, který je sjednocen s logem města. Stránky jsou také modernější a přehlednější.

 

Občané zde naleznou základní informace o azylových domech Domov pro matky s dětmi, Azylový dům pro muže a ženy a chráněných bydleních Domov penzion Hněvkov a Domov penzion Zábřeh.

 

Město Zábřeh, Městská sociální zařízení, nám. Osvobození 15, 789 01 Zábřeh | tel.: 583 468 171, IČO: 003 03 640 | e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Copyright © 2013 Město Zábřeh. Všechna práva vyhrazena. | Created by VOGO | Powered by Joomla!